fantasy1.jpgfantasy2.jpgfantasy3.jpg

Casual Revolution i grywalizacja (20.05.2014)

Jutrzejsza dyskusja w ramach spotkania KNBG UŁ krążyć będzie wokół dwóch kolejnych zagadnień. Rozwiniemy rozważania nad graniem niezaangażowanym, które już gościły w naszych rozmowach, uzupełniając je o nowe przemyślenia związane z tzw. "casual revolution". Następnie omówimy jedną z prężnie rozwijających się metod motywacyjnych, wywodzącą się z gier wideo, czyli grywalizację. 

Uwaga! Wygląda na to, że w wyniku nieoczekiwanej zmiany planów, temat grywalizacji ustępuje tym razem miejsca nowemu. Interaktywność w grach wideo to jedna z cech immanentnych, jednak istnieją teksty, w których pomimo jej obecności granica pomiędzy kategorią gry a innymi ulega znaczącemu rozmyciu. Temu zagadnieniu przyjrzymy się również w ramach najbliższej dyskusji. 

Wtorek (20 maja):

  • "Casual Revolution"
  • "Grywalizacja w edukacji" Interaktywność a zacieranie granic kategorii "gra".

 


Jeśli chcecie przyłączyć się do omawiania tych zagadnień, lub po prostu dowiedzieć się czegoś na ich temat (nawet, gdy są Wam całkiem obce), to śmiało przybądźcie na to spotkanie. Chętnie poznamy Wasze przemyślenia, uwagi i sugestie oraz podzielimy się swoimi. Poza tym, w rolach osób prowadzących dyskusję wystąpią debiutanci, więc dodajcie im skrzydeł swoją obecnością.


Zapraszamy serdecznie!

  

CZAS: 20 maja 2014 r., godz. 17:30

MIEJSCE: Pałac Biedermanna, s. 7

PROWADZĄCY: Monika Śledziona, Alicja Starkowska, Piotr Pyszczek, Dominika Wiktoria Stala

Koło Naukowe Badaczy Gier | Uniwersytet Łódzki © 2011-12